Dřevostavby

Ekologické, cenově dostupné, rychlé a přitom z příjemného materiálu - to jsou dřevostavby, rychle rostoucí odvětví stavebnictví. Kvalitní dřevostavby dodávají tito výrobci.

Dřevostavby

AZ Wood, a. s., jejíž sídlo najdete v Brně, se specializuje na dřevostavby a má opravdu široký záběr a nabízí veškeré možné typy budov ze dřeva. Od zahradních domečků a altánků přes klasické dřevěné domy až k moderním městským domům, u nichž byste na první rozhodně neřekli, že se jedná o dřevostavbu. Všechny si můžete prohlédnout na webových stránkách, nebo se zajeďte podívat do Bojanovic, kde má firma výrobnu a sklady a samozřejmě spoustu vystavených dřevostaveb, které si budete moci důkladně prohlédnout.

Co je vlastně dřevostavba

S pojmem dřevostavba se dnes setkáváme stále obvykleji a většinou už asi víme, že tím nemusí myslet jen klasická roubenka z kulatiny nebo domek pobitý dřevěnými prkny. Co ale přesně tento pojem znamená a jak taková dřevostavby může vypadat? Odpověď je jednoduchá - dřevostavba je každá stavba, jejímž hlavním konstrukčním materiálem je dřevo v nejrůznějších podobách. Převratnost dřevěných panelových konstrukcí spočívá v tom, že jsou sice do značné míry ze dřeva, ale svou konstrukcí a dalšími materiály, jako je např. izolace atd., splňují nejpřísnější normy na energetickou nenáročnost a ekologičnost.

Konstrukčními prvky jsou tak různé sendvičové panely, které mají kromě OSB desky, jež je jejich základem, další vrstvy - vnitřní obklad, izolace, popř. izolační dutiny či parozábrany. Povrch je po sestavené možno ještě dále upravit vybranou pohledovou vrstvou - obkladem palubkami, pokud chceme dřevěný základ přiznat, nebo klasickou omítku, díky níž bude dům vypadat podobně jako okolní cihlové stavby.

Výhody dřevostavby

Vzhledem k tomu se dnes už nemusíme bát, že dopadneme jako ono druhé prasátko ze známé pohádky, pokud si postavíme domek ze dřeva a ne z cihel a kamení. Dřevostavby se mohou pyšnit mnoha ověřenými výhodami. Především jsou maximálně ekologické. dřevo patří mezi obnovitelné zdroje a ani při jeho získávání je prostředí poškozováno minimálně. Díky tomu je dřevo i relativně ekonomické – cena dřevostavby je vždy nižší než při použití klasických materiálů.

Postavení dřevostavby je také mnohem rychlejší, protože lze stavět za každého počasí a není třeba nechávat hrubou stavbu "přemrznout". I na provoz je dřevostavba méně energeticky náročná než klasika – díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem. Dřevo také reguluje relativní vlhkost obydlí a díky relativně tenkým stěnám nabízí na srovnatelném půdorysu větší vnitřní prostor. Sečteno podtrženo - i třetí, moudré prasátko by si dnes postavilo dřevostavbu!

Dále doporučujeme

Tomáš Jeřábek a jeho firma Bydlení Jeřábek nabízí jak otočný tak posuvný z pevného plechu s nerez úpravou pro použití na balkóny a lodžie.

kosmetický salon malíři pokojů dřevostavby OSB desky ceník výškové práce astma