Malíři pokojů

Většina z nás to odkládá, jak může, ale nakonec na to většinou dojede - malování bytu. Zábava to většinou není, ale výsledek stojí za to. Chcete-li si malování maximálně zpříjemnit, domluvte se s profesionálními malíři pokojů, kteří svou práci udělají dobře, rychle a čistě.

Malíři pokojů, malování bytů

Pavel Huňáček, živnostník z Kettnerovy ulice v Praze Stodůlkách se malování a štukování bytů věnuje už dlouho a v oboru malíři pokojů má mnoho zkušeností. Patří k řemeslníkům, kteří svou práci udělají dobře a ručí za ni svým jménem – nestane se vám, že by místo něho dorazil zahraniční dělník, který je sice hodný, ale vůbec vám nerozumí a kvality jeho práce je přes evidentní snahu diskutabilní. Upřednostňujete-li osobní jednání a přístup, objednejte si malíři pokojů Pavla Huňáčka.

Podobně osobní přístup k práci i má pan Václav Zelenka, také pracuje buď sám, nebo s pomocí svých kolegů-živnostníků, rozhodně nemá pod sebou najaté dělníky. Takovému malíři bytů Praha, jako je pan Zelenka, rozhodně můžete věřit nejen kvalitu práce, ale i kvalitu použitých barev a materiálu - stojí za ním dvacetileté zkušenosti v oboru. Kromě malování a štukování pokojů zajistí pan Zelenka i celkové rekonstrukce bytu a bytového jádra.

Co všechno nabízejí malíři pokojů

Vedla klasického malování pokojů, které s dnešními moderními válečky a barvami umí udělat téměř každý, kdo se nebojí trochy fyzické práce, nabízejí malíři pokojů většinou ještě další služby. Patří k nim jednak štukování - pokud jste třeba měli tapety a už se vám nelíbí a opravy poškozeného štuku, jednak pomoc s přípravou na malování. Takové firmy nejen po sobě perfektně uklidí, ale dokonce jsou schopny samy i zajistit i celkovou přípravu na malování, která je mnohdy náročnější a protivnější než malování samo.

Příprava na malování pokojů

Příprava na malování má dvě fáze. Jednak příprava na to, až malíři pokojů přijdou (tedy úklid, sestěhování nábytku do jedné místnosti nebo alespoň do středů pokojů, svinutí koberců nebo přikrytí podlah kartony, aby se nepoškodily, a také překrytí všeho, co nejde odstěhovat, krycími foliemi. To je fáze, kterou většina z nás udělá sama a ona je také nejčastějším důvodem, proč se malování bojíme a proč ho neustále odkládáme. Potom přichází druhá fáze, která spočívá v přípravě stěn na to, aby mohly být natřeny barvou.

Sem spadá očištění stěn, oprava nebo zamaskování poškození, a také penetrace, tedy provlhčení, napuštění omítky (nejčastěji ředěnou barvou), aby se zatáhla a byla pak barevně jednolitější. Součástí přípravy je i ověření, jestli námi svolený odstín bude odpovídat naší představě, i když bude na stěnách. Za tím účelem se obvykle natře část zdi, která výsledně nebude vidět, a pak se nechá zaschnout, aby bylo možno vidět, jak barva u nás vypadá.

kosmetický salon malíři pokojů dřevostavby ubytování Jizerské hory Albrechtice Buderus servis montáž satelitu